UČENCI IN STARŠI

Učenci, starši in učitelji si moramo prizadevati, da bo učni uspeh čim boljši, da bo znanje trajnejše in da se bomo v šoli vsi dobro počutili.
Želimo in cenimo, da starši pomagate svojim otrokom na različne načine.

V ŠOLI:

• sodelujte z razrednikom in učitelji določenih predmetov;
  • redno obiskujte govorilne ure in roditeljske sestanke;
  • zanimajte se za delo, počutje in vedenje svojega otroka;
  • spremljajte krožke, ki jih obiskuje vaš otrok;
  • sodelujte pri naravoslovnih, kulturnih in tehniških dnevih ter raziskovalnih taborih;
  • udeležujte se ekskurzij in sodelujte pri delu oddelčne skupnosti;
  • navežite z učiteljem odkrite odnose, da bomo dosegli skupaj zastavljene cilje.

DOMA:

• želimo, da se doma z otroki veliko pogovarjate;
  • preberite z otrokom knjigo in se o njej pogovorite;
  • dogovorite se, do katere ure zvečer mora otrok v posteljo;
  • pogovorite se o videokasetah, ki si jih otrok izposodi;
  • imejte nadzor nad filmi, ki jih otrok gleda na različnih TV kanalih; če je gledanja preveč, ga omejite;
  • z otrokom se pogovorite o varni rabi interneta in nadzorujte njegovo uporabo;

• negujte družinske praznike, ki naj v družino prinesejo mir, blaginjo in razumevanje;
  • nadzorujte pripravo šolske torbe s potrebščinami za naslednji dan;
  • tudi pisanje domačih nalog rodi uspeh. Pri nekaterih predmetih je znanje odvisno ravno od njih. Zato doma preverite, če vaš otrok redno piše domače naloge. Če ne, se takoj pogovorite z razrednikom.