Smo mi prerasli knjigo ali je knjiga prerasla nas?csm_Iskanje_Eve_-_rastem_s_knjigo_a8cb7364a1

Morda pa lahko rastemo skupaj s knjigo, kot to počnemo  vsako leto s sedmošolci, ko obiščemo Osrednjo knjižnico Mozirje. In ta nam vedno na široko odpre vrata, četudi je za druge obiskovalce zaprta, saj je skrb za bralno motivacijo naša skupna skrb. Menda to skrbi tudi ministrstvo in Javno agencijo za knjigo RS, ki  sta v okviru projekta pripravila in že deseto leto zagotovila knjigo 22.000 sedmošolcem po vseh slovenskih šolah. Letos je bila zanje izbrana knjiga pisatelja Damijana Šinigoja Iskanje Eve, ki je prejela nominacijo za večernico 2015, nagrado za najboljše izvirno otroško ali mladinsko delo preteklega leta.

BM in Rastem s knjigo 16 012