Skoči na glavno vsebino

V torek, 6. 10. 2015, smo si v Domu kulture v Velenju ogledali muzikal Diaspora. Tematiki predstave sta medkulturnost in sprejemanje drugačnosti. Dobro je, da se o strpnosti in sprejemanju drugačnosti spregovori že v osnovni šoli,  kajti ljudje si vse prepogosto ustvarjamo mnenja o drugih na podlagi predsodkov in pozabljamo, da vsi živimo na istem planetu. Predstava na sproščen način in z vključevanjem eksotičnih in divjih plesno-glasbenih točk spregovori o strpnosti in sprejemanju drugačnosti.

Glavna junaka predstave na železniški postaji najdeta kovček, poln pisem ljudi, ki so s trebuhom za kruhom odšli v tujino. S pomočjo petja, plesa in glasbe nas nastopajoči popeljejo po svetu ter nam tako želijo predstaviti še druge narodnosti ter njihovo kulturo. 

diaspora

 

Dostopnost