Šolsko tekmovanje je bilo  11. 2. 2015. Tekmovalo je  33 učencev osmega in devetega razreda.

Bronasto Stefanovo priznanje so prejeli:

1. Žan Herlah

2. Ana Rak

3. Matej Zidarn

4. Jaka Kedačič

5. Hana Šemenc Skornšek

6. Iztok Goltnik

6. Lea Petek

1. Gašper Irman

2. Janez Dolinšek

3. Ema Glušič

3. Andrej Kumprej

27. marca je na OŠ Livada v Velenju potekalo regijsko tekmovanje iz fizike za srebrno Stefanovo priznanje. Nanj so se uvrstili Ana Rak in Žan Herlah iz 8. r ter Gašper Irman in Janez Dolinšek iz 9. razreda.

Ana, Janez in Gašper so z zelo lepimi uvrstitvami osvojili srebrna priznanja.

Ana, ki je bila šesta in Gašper z drugim mestom, pa sta dosegla še dodaten uspeh, saj sta si prislužila sodelovanje na državnem tekmovanju, ki je bilo v soboto, 11. aprila 2015 na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru.

Na tem zahtevnem merjenju najboljših je med 150-imi slovenskimi devetošolci Gašperju uspelo doseči 29. mesto, s čimer je osvojil zlato Stefanovo priznanje.

Čestitke vsem tekmovalcem za osvojena priznanja, prav tako pa tudi za samo uvrstitev nanje.

Mentorica: Jana Pahovnik