V tem šolskem letu je Cankarjevo tekmovanje potekalo pod naslovom Izročilo knjige.

cankarjevo

Na šolskem tekmovanju, ki je bilo izvedeno decembra, je sodelovalo 36 učencev od 5. do 9. razreda.

Bronasta Cankarjeva priznanja so si za napisana besedila prislužili:

Eva Venek, Ana Petek, Saša Matko, Špela Irman, Luka Klasić in Maja Šuligoj

iz 5. razreda

Tina Jernejc, Gašper Čulk in Ana Rozoničnik iz 6. razreda

Matija Marolt in Glorija Mikek iz 7. razreda

Maja Voler, Jaša Jernej Rakun Kokalj in Matej Zidarn iz 8. razreda ter

Sara Pungartnik Goličnik in Andrej Kumprej iz 9. razreda

Matej Zidarn in Sara Pungartnik Goličnik sta zbrala zadostno število točk in se uvrstila na regijsko tekmovanje na Ljubnem. Oba  sta napisala odlični besedili in osvojila srebrno Cankarjevo priznanje, Matej Zidarn pa se je uvrstil tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 28. marca na Ptuju. Njegovo besedilo je bilo prepričljivo, izvirno  in aktualno, zato mu je komisija dodelila  ZLATO PRIZNANJE.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo, še posebno Mateju, ki je odlično zastopal našo šolo.

Mentorice: Marjana Herček, Petra Volk, Vlasta Povše in Urška Kočevar