Skoči na glavno vsebino

IZLET POPESTRIMO DAN
Učenci, ki so aktivno sodelovali pri dejavnostih v projektu POPESTIMO ŠOLO, so se v petek, 4.4.2014 udeležili zaključnega izleta POPESTRIMO DAN. Med štiriurno vožnjo so z učenci OŠ Rečica ob Savinji spoznavali kraje med Mozirjem in Kobaridom. Na 1200 metrih so si v prečudoviti naravi s sanjskim razgledom na dolino reke Soče ogledali muzej na prostem Kolovrat, kjer so se sprehodili po rovih Soške fronte. Seznanili so se s potekom bojev v Posočju v prvi svetovni vojni. Udeležili so se pohoda na bližnji hrib, novinarjem pa so podali svoja mnenja o aktivnostih, ki so se v sklopu projekta POŠ odvijale na naši šoli. Ogledali so si Dom šolskih in obšolskih dejavnosti Kavka v Livških Ravnah, kjer so jih gostoljubno sprejeli in jim pripravili kosilo. Poskrbeli so tudi za presenečenje-vsak je dobil majico, denarnico in nakupovalno zložljivo vrečko. Spoznavali so legende iz Posočja, se seznanili s pesnikom Simonom Gregorčičem in poslušali pesem Soči. Spustili so se v Kavkno jamo in spoznali njene značilnosti. Tisti, ki so dobro opazovali, so videli majhnega netopirja. Čakala jih je dolga pot domov, katera je bila predvsem družabna, saj so se naklepetali, pomerili v kvizu in se lotili celo avtobusne aerobike. Izlet jim bo gotovo ostal v lepem spominu.

Urša Kahrin Košir

 

Dostopnost