Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek in torek, 14. in 15. septembra 2020 je na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru potekalo Državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije.

Na to srečanje sta se s svojo raziskovalno nalogo Ali si osnovnošolci znajo umivati roke? uvrstila tudi  naša učenca devetošolec Ali El Ghnnam Ernecl in Gašper Repše (letos že dijak tehniške gimnazije v Celju). Nalogo sta opravila pod mentorstvom mag. Tinkare Verbuč Rosenstein in somentorjem dr. Mihom Avberškom.

Srečanja v Mariboru se je fizično udeležil le Ali, Gašper pa je bil zaradi karantene prisoten preko videokonference. Kljub temu sta bila s svojim nastopom ponovno izvrstna, naredila pa sta tudi velik vtis na strokovno žirijo. Osvojila sta zlato priznanje. Nedvomno pa sta  pridobila tudi ogromno znanja in izkušenj.

Uspeh ne pride sam od sebe, ampak je rezultat trdega dela.

Iskrene čestitke! 

Tinkara Verbuč Rosenstein

Dostopnost