Skoči na glavno vsebino

Letošnji dan slovenske hrane, 15. november, bomo na OŠ Mozirje obeležili z izvedbo Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Na OŠ Mozirje bomo v ta namen pripravili zajtrk (domač kruh, med, maslo, mleko in jabolko).

Otroke, mladino in širšo javnost seznanjamo o pomenu zajtrka, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil oziroma živil, ki so pridelana oziroma predelana v Sloveniji, pomenu kmetijstva in čebelarstva ter njunem vplivu na okolje in o pravilnem ravnanju z odpadki. Poleg ozaveščanja otrok in mladine o pomenu hrane iz bližine in njenih prednosti pred hrano, ki ima za seboj na stotine kilometrov, se letos zahvaljujemo s sporočilom: “Hvala za naš super zajtrk!” Radi bi se zahvalili vsem našim kmetijam, kmetijskim in živilskim podjetjem ter zadrugam, ne samo za zajtrk, ampak za vso hrano.

Blaž, vodja prehrane

Dostopnost