Skoči na glavno vsebino

Spletni_casopis_SEPTEMBER

Pa smo spet na začetku novega šolskega leta. Počitnice so za nami, pred nami pa še devet mesecev pridobivanja novih znanj in spretnosti pa tudi druženja s prijatelji ter seveda tudi učenja. Čeprav že marsikdo misli na nove počitnice, moramo biti hvaležni, da se sploh lahko izobražujemo, saj je na svetu še veliko naših vrstnikov, ki nimajo te možnosti. Na svetu je 127 milijonov mladih in 793 milijonov odraslih, ki ne znajo brati in pisati. Največji delež teh je v Afriki. In ravno zaradi tega že od leta 1966 praznujemo mednarodni dan pismenosti, ki je osmega septembra. Ta nas opozarja na to, da je kljub današnjemu razvoju stopnja pismenosti v mnogih državah sveta še vedno zelo nizka. Kar je za nas samoumevno, je za nekatere privilegij.Z mednarodnim dnem pismenosti se začne tudi Nacionalni mesec skupnega branja. Veliko knjižnic bo imelo razne kulturne dogodke, prične se tudi bralna značka; na naši šoli bo ta dogodek 2. oktobra.

Vsem želim uspešen začetek šolskega leta!

Zala Paulina Brišnik

Dostopnost