Skoči na glavno vsebino

Posredujemo vam naslednje vabilo:

  1. Noč Menine – za otroke in družine, za ljubitelje narave (NEDELJA, 24. junij 2018):

    – 15.30 do 16.00 zbiranje in pozdrav obiskovalcev,
    – 16.00 do 19.00doživljanje narave skozi igre po načelih gozdne pedagogike z vodenim sprehodom po okolici Doma na Menininpr. do udorne jame Jespa ali razglednega stolpa Vivodnik (za družine/otroke),
    – 19.00 prosti čas za večerjo in sprostitev,
    – 20.00 projekcija novega filma »Pot risa« v okviru projekta Life Lynx (trajanje 25 min.),

– 21.00 različne aktivnosti glede na interes, namenjene družinam, otrokom, vsem generacijam: družabne igre – npr. predstavitev in igranje lesene družabne igre Luci, pripovedovanje zgodb, »skupnoležiščkanje« itd.

Program 7. Noči Menine je tudi letos namenjen predvsem družinam in otrokom ter ljubiteljem narave, še posebej zanimiva bosta voden sprehod po naravi v okolici Doma na Menini (npr. do udorne jame Jespe in obisk razglednega stolpa na najvišjem vrhu Menine – Vivodniku) z doživljajskim vodenjem po načelih gozdne pedagogike ter v počastitev prvega mednarodnega dneva risa (11.6.) projekcija novega filma »Pot risa« (https://4d.rtvslo.si/arhiv/dnevnik/174544981).

 Potekala bo tudi predstavitev in igranje lesene družabne igre Luci (http://glavca.si/lesena-igra-luci.html), dodatne aktivnosti pa bodo izvedene glede na možnosti in izražen interes udeležencev.

Ker je planinski dom na Menini l. 2013 pridobil certifikat družinam prijazne planinske koče in l. 2016 tudi certifikat okolju prijazna planinska koča vas lepo vabimo na aktivno preživljanje prostega časa na Menini.

Zaradi celovečernega programa namenjenega družinam in ostalim obiskovalcem 7. Noči Menine svetujemo, da si v primeru, da želite prespati v planinskem domu na Menini in se naslednji dan udeležiti tudi aktivnosti 9. Dneva Menine, predhodno rezervirate prenočišče pri oskrbnikih doma (041 909 540). Poskrbite tudi za primerno opremo (topla oblačila, čelne svetilke, pohodni čevlji itd.). Se vidimo na Menini.                                                                                                                                                           Lojze Gluk

2. Javni posvet o Menini

9. Dan Menine-plakat

Dostopnost