V četrtek, 16. 3. 2017, je potekalo 53. šolsko tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja – KENGURU. Na naši šoli se je tekmovanja udeležilo kar 199 učencev.

Najbolj uspešni tekmovalci od 5. do 9. razreda se udeležijo državnega tekmovanja.

Letos je državno tekmovanje  potekalo v soboto, 22. aprila 2017, v Braslovčah. Nanj so se uvrstili naslednji učenci: Andraž Stenšak in 6. razreda, Oskar Žerak Urbanc iz 7. razreda ter Matija Marolt in  Jaka Vrhovnik  iz 9. razreda. Zaradi poškodbe in bolezni se Andraž Stenšak tekmovanja žal ni mogel udeležiti.

Našo šolo so učenci zelo uspešno zastopali, saj so vsi trije osvojili priznanja. Oskar in Matija sta osvojila srebrni Vegovi priznanji,

Še posebej pa se je izkazal Jaka Vrhovnik, ki je s 1. mestom v Sloveniji prejel Zlato Vegovo priznanje in prvo nagrado.

Vsem tekmovalcem čestitamo za prikazano matematično znanje.

Mentorice: Darinka Marinc, Jana Pahovnik in Mojca Štor