Skoči na glavno vsebino

Kaj je kultura? Je to nekaj zateženega, dolgočasnega in snobovskega? Lahko je, če jo predstavljajo takšni ljudje. Če pa jo predstavijo mladi, radoživi, iskrivi in idej polni otroci in mladostniki, ki izvajajo mnogo dejavnosti (petje, igranje, recitiranje, dramatizacija, ples,  nemi film, in če hočete playback), je kultura z eno besedo KUL. Na šolski proslavi OŠ Mozirje, ki je bila v torek, 7. 2. 2017, pred slovenskim kulturnim praznikom, smo kulturo nekoč in danes doživeli v eni šolski uri.

K slovenski kulturi je veliko prispeval pesnik France Prešeren, ki je rad pisal  o dvorjenju in ljubezenskih peripetijah med fanti in dekleti. Prav ta motiv smo  uporabili na naši prireditvi.  Sicer pa je blizu že naslednji praznik, ki bi mu ljubezenska tematike še bolj ustrezala. To je valentinovo. Pa nič zato, mi smo na tej prireditvi obdelali kar oba.

                                                                                  Janja Irman Kolar

IMG_8601 IMG_9092

IMG_9101

Dostopnost