Skoči na glavno vsebino

BERLIN

Za tiste, ki obiskujemo izbirni predmet  nemščina,  je naša šola letos ponudila novo priložnost,  in sicer štiri dnevno ekskurzijo v glavno mesto Nemčije – Berlin.

V petek,  11. 3., smo se ob 18.00 odpravili izpred Športne dvorane Mozirje proti Berlinu. Pot je bila dolga, a to ni motilo prav nikogar, saj smo se na avtobusu veliko pogovarjali, smejali in za nekaj časa tudi zaspali. Nočna vožnja je hitro minila in okoli sedme ure zjutraj smo prispeli v Potsdam. Tam smo si ogledali prečudovit park Sanssouci, ki je bil nekoč rezidenca enega od pruskih kraljev.  Nato smo pot nadaljevali do Berlina, kjer smo si ogledali  še Branderburška vrata, olimpijski stadion,  steber zmage s kipom boginje zmage Viktorije  na vrhu, parlament  Reichstag , 368 metrov visok televizijski stolp, Sony center, Alexanderplatz, peljali pa smo se tudi s podzemno železnico ter videli železniško postajo Zoologischer  Garten, ki je znana predvsem po knjigi Mi, otroci s postaje  Zoo  (Wir Kinder vom Bahnhof  Zoo). Zvečer smo se odpravili v hotel, kjer smo tisto noč prespali. Zgodaj zjutraj smo se ponovno odpeljali v Berlin, kjer smo si ogledali muzej Checkpoint Charlie, muzejski otok, spomenik holokavstu ter Eastside Gallery (ostanki berlinskega zidu). Potem pa je prišel čas za mnogim najbolj zabavno noč na naši ekskurziji. Odpravili smo se namreč v Tropical Islands Resort. To je vodni park, v katerem je veliko tropskega rastlinja, živali, vodnih toboganov in seveda bazenov. Tam smo prespali v šotorih na peščeni plaži. Naslednji dan smo si ogledali še Dresden in se odpeljali nazaj proti domu.

Videli smo veliko novega, se kaj tudi naučili, predvsem pa smo se imeli lepo in smo uživali v vsakem trenutku.  Za nepozabne štiri dni v Berlinu pa bi se v imenu vseh udeleženih zahvalila spremljevalkama, učiteljicama Alenki Mozgan in Petri Iršič , turistični agenciji TWIN ter naši ravnateljici Andreji Hramec.

Viktorija Glušič, 9. a

BERLIN

Berlin – die Hauptstadt von Deutschland. Das ist eine Stadt im Norden von Deutschland. Berlin ist für mich eine der schönsten Städte auf der Welt und ich habe sie besichtigt.

Von 11. bis 14. März waren wir, die Schüler der 8. und 9. Klasse, in Berlin. Wir haben mit dem Bus gereist. Das war zwar anstrengend aber wir hatten viel Spaß. Am ersten Tag haben wir Park Sanssouci, Brandenburger Tor,  Olympiastadion,  Parlament Reichstag, Fernsehturm, Zoologischen Garten Bahnhof, Sony Center, Alexanderplatz und Potsdamerplatz gesehen. Wir sind auch mit der U-Bahn gefahren. Dann sind wir ins Hotel schlafen gegangen und am zweiten Tag haben wir Checkpoint Charlie Museum, Pergamonmuseum, Kaufhaus des Westens (KaDeWe) und Eastside Gallery besucht. Am Abend sind wir ins Tropical Islands Ressort  gegangen. Das war das größte Erlebnis der Exkursion. Wir haben im Schwimmbad geschwommen, im Sand gespielt und in Zelten geschlafen. Am nächsten Tag haben wir Dresden besichtigt und dann sind wir zurück nach Mozirje gefahren.

Es war unvergesslich und danke allen, die uns diese Reise ermöglicht haben.

Viktorija Glušič, 9. a

IMG_2827IMG_2819

 

Dostopnost