Skoči na glavno vsebino

Obveščamo vas, da bomo 20. novembra v okviru projekta »Tradicionalni slovenski zajtrk« otrokom za zajtrk pripravili kruh, maslo, med, mleko in jabolko – vse slovenskega porekla.

ZAJTRK1

Namen projekta je ozaveščanje otrok in širše javnosti o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, ter pomenu lokalne samooskrbe in domače pridelave in predelave živil. Ravno tako želimo s projektom mlade ozavestiti o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja. Projekt je organiziran s  strani Ministrstva za kmetijstvo in okolje RS v sodelovanju z drugimi ministrstvi, zavodi in organizacijami. Tradicionalni slovenski zajtrk se vsakoletni izvaja tretji petek v novembru, ko obeležujemo tudi dan slovenske hrane. Nastal je na pobudo Čebelarske zveze Slovenije, saj so čebelarji želeli, da bi bil domač med slovenskih čebelarjev vsaj enkrat letno vključen v zajtrk na osnovnih šolah po Sloveniji.

Dodatne informacije so vam na voljo na sledeči spletni povezavi, zato vas vljudno vabimo k ogledu.

http://tradicionalni-zajtrk.si/

 

Blaž Podrižnik, vodja šolske prehrane

Dostopnost