Skoči na glavno vsebino

Učenci 3. in 4. razreda so se pri zadnjih urah spoznavanja okolja in naravoslovja in tehnike posvetili zdravilnim zeliščem. V ta namen nas je obiskala gospa Rezika Plaznik. Povedala je, da se je vsega o zeliščih naučila sama, s pomočjo knjig, preko izobraževanj in dobrih prijateljev narave. Že ob vstopu v šolo je učence presenetila s svojo zeliščarsko opravo (klobuk okrašen z zelišči, predpasnik in košarica z zelišči. Vsi skupaj smo se podali na Marino sedlo, v bližini šole. Na travniku nam je gospa Rezika povedala veliko koristnih nasvetov o zdravilnih rastlinah (kateri deli rastlin so uporabni, kdaj jih nabiramo, kako jih nabiramo). Nabrali smo nekaj zelišč in se pogovorili o njeni uporabi. Razložila nam je rek »ZA VSAKO BOLEZEN, ROŽCA RASE«. Ugotovili smo, da je marsikatero težavo mogoče odpraviti le z uporabo doma izdelanih čajev, mazil, in da nam ni potrebno vedno obiskat zdravnika.

  

Dostopnost