Skoči na glavno vsebino

V okviru naravoslovnega dne smo se na Lepi Njivi ogromno naučili o zobeh in zdravem načinu življenja. Marsikaj smo že vedeli, saj si zobe ščetkamo že odkar vemo zase, marsikaj pa smo se na novo naučili s pomočjo medicinske sestre Janje, katera nam je podrobno opisala, kaj se dogaja v naših ustih, če si ne ščetkamo zob. Razložila nam je tudi, kako hrana vpliva na zdravje zob. Kadar nam je pokazala fotografije zob, ki so pokvarjeni in neredno čiščeni, je hitro vsak pri sebi po tiho zaprisegel, da si bo skrbno umival zobe, četudi to traja in četudi se nam včasih ne da, ker smo utrujeni. Tako se bomo lahko brez skrbi smejali do ušes!
Sestra Maja pa nam je veliko povedala o zdravi hrani in zdravem načinu življenja. Prinesla je tudi stetoskop, s katerim smo prvič v življenju slišali svoje srce in dihanje.

alt

Dostopnost