V četrtek, 4.10.2012 v tednu otroka, je na naši šoli pouk zgodovine potekal nekoliko drugače kot ponavadi. Učenci 6. razreda so imeli tehniški dan, na katerem so spoznavali, kakšno je delo arheologov.

Na šoli je bila arheologinja, ki je učencem pripovedovala in slikovno prikazala njeno delo.

Učenci so bili razdeljeni v več skupin in s pomočjo literature in slikovnega gradiva reševali različne naloge, ki so jim bili zlahka kos.

Spoznali so glavna arheološka najdišča v Sloveniji, prepoznavali izdelke in materiale, ki so jih nekoč ljudje uporabljali v vsakdanjem življenju.

Tudi sami so se preizkusili v iskanju posameznih razbitih koščkov gline, katere so na koncu zlepili, pobarvali in okrasili z različnimi ornamenti.

Vodja tehniškega dneva

Zlatka Jeseničnik