Skoči na glavno vsebino

TO JE MOJA PISAVA. NIHČE DRUG NIMA TAKE

Zakaj ljudje pišemo? Da ne pozabimo, da si sporočamo, da ohranimo misli, zgodbe, pesmi, znanje. Ali je že od nekdaj tako? Na proslavi smo se sprehodili od jamskega človeka, njegovih slik, klinopisov, hieroglifov, kitajskih pismenk do feničanskih črk, prepisovalcev knjig pa do prve tiskarne, prve slovenske knjige in do najbolj posebne knjige na svetu, ki je imela trakove na palici. Mi smo po razredih naredili njene ponaredke z unikatnimi zapisi vseh učencev in učiteljev na naši šoli, pa še kakšnega tehničnega delavca. 450 trakov na tulcih nosi ponosne zapise zavedanja lastne edinstvenosti, ki se izraža tudi v pisavi. To znanje je vrednota, spretnost in pripomoček, da si bolje zapomnimo.

Čestitke in zahvala vsem nastopajočim ter njihovim mentorjem.

Knjižničarka Janja Irman Kolar

Dostopnost