Skoči na glavno vsebino

Kulturni praznik nam je popestrila četrtkova proslava, ki smo jo imeli kar Na Klancu šolske športne dvorane. “Na klancu« smo sicer kar napisali na sceno, posvetili pa smo se našemu lanskoletnemu jubilantu, če se 100-letnici smrti lahko tako reče, Ivanu Cankarju in njegovim »modernim« prijateljem. Pestra paleta recitacij, pesmi, dramatizacij in plesa nas je popeljala med utrinki njegovega življenja, družabna igra Klanec pa nas je seznanila z znanimi in manj znanimi dejstvi iz njegovega življenja: da je narisal svoj avtoportret, imel kužka Firbca in celo lisjaka, da se je zgražal nad Prešernovim spomenikom in kako je spretno dvoril dekletom, da o skodelici kave, ki mu jo je tokrat prinesla veliko manj potrpežljiva in skromna mati, niti ne govorimo. Smo pa uživali in proslavo si bomo zapomnili še po 450 brkih in brkačih, ki so se fotografirali ob zaključku proslave. Kako brkastično!

 

Dostopnost