Skoči na glavno vsebino

V torek, 3. 10. 2017,  je za učence od 1. do 4. razreda potekal dan dejavnost na temo  EKSPERIMENTIRANJE.

Vsakdo lahko raziskuje. Za to ne potrebuješ laboratorija z zapletenimi napravami. Za začetek je dovolj že kakšen lonec, plastenka, krožnik, voda in še nekaj kuhinjskih potrebščin; in raziskovanje se lahko prične. To lahko počneš sam. Kemija je del našega življenja,  je povsod okrog nas. Kemijske poskuse pa lahko izvajajo samo za to usposobljeni.

Dopoldan je bil naravoslovno obarvan. Učenci so izvajali  poskuse s področja vode, zvoka, plinov, okušanja, tipanja… Razvijali so naravoslovno mišljenje, sklepanje, postavljali so hipoteze in reševali probleme. Učitelji smo otrokom omenjena področja predstavili na zanimiv način in v njih spodbudili radovednost in zanimanje za preizkušanje in eksperimentiranje. Za takšen način dela so pokazali veliko zanimanja in uživali so v vlogah malih znanstvenikov.

Dostopnost