V ponedeljek, 23. 1. 2017, so imeli učenci od 5. do 9. razreda tehniški dan,  ki je bil namenjen spoznavanju poklicev. Učencem so svojo pot in poklic predstavili  mehatronik, računalničar, poklicni gasilec, industrijski oblikovalec, optik, modni oblikovalec, svetovalec za prehrano, osebni trener, mizar in grafična oblikovalka, ki ustvarjata in združujeta umetnost z lesom.

Poleg tega so učenci obiskali še tržnico poklicev, kjer so predstavniki srednjih šol z dijaki prikazali delo na Kmetijski šoli Šentjur, Lesni šoli Maribor, Zdravstveni šoli Celje, Srednji šoli za gostinstvo in turizem Celje ter na Šolskem centru srednjih šol Velenje.

Gostom, ki so ves dopoldan preživeli z učenci, se za njihov prispevek najlepše zahvaljujemo.

Darinka Marinc