Skoči na glavno vsebino

recik2

Ločeno zbiranje odpadkov za namen reciklaže je tako v Sloveniji kot v svetu prisotno že dalj časa.
Odnos do okolja se spreminja. Ljudje smo se pričeli zavedati posledic nespametnega ravnanja z okoljem na račun dobičkonosnosti. In tako so se pod okriljem različnih okoljevarstvenih organizacij ter zagrizenih posameznikov pričeli izvajati različni projekti za ohranjanje okolja. Eden izmed najbolje sprejetih programov za ohranjanje okolja je recikliranje odpadkov, cilj katerega je zmanjšanje izrabe naravnih virov ter zmanjšanje obremenitve odlagališč odpadkov.

Tudi na šoli bomo v mesecu maju zbirali:
• izrabljene tonerje za laserske tiskalnike ter fotokopirne stroje;
• kartuše za inkjet tiskalnike ter
• trakove za matrične tiskalnike in fakse.

 

recik1

Napotki za ravnanje z izrabljenimi tonerji, kartušami ter trakovi.
1. Ob menjavi tonerja, kartuše ali traku ne zavrzite originalne embalaže, ampak jo skupaj z izrabljenim materialom odložite v namenski zabojnik. Če pa embalaže nimate več, zavarujte toner, kartušo oz. trak tako, da jih dajte v vrečko. S tem boste preprečili prašenje ter iztekanje neuporabljene barve, saj je le – to izredno težko odstraniti z oblačil ter ostalih površin.

2. Tonerjev, kartuš ter trakov ne razstavljajte, saj s tem poškodujete plastično ohišje. 

3. V zabojnik sodijo zgolj izrabljeni tonerji, kartuše in trakovi ter njihova originalna embalaža.

Sodeluj in prinesi odpadne tonerje, kartuše tudi ti ter tako prispevaj k čistemu okolju.

Dostopnost