Skoči na glavno vsebino

Na Ta veseli dan kulture (3. 12.), ob spominu na obletnico rojstva pesnika Franceta Prešerna, je v Galeriji Mozirje potekalo že 10. literarno srečanje učencev Zgornje Savinjske doline, z naslovom Besedičica. Na srečanju je svoja dela predstavilo kar 33 učencev, že pred tem pa je besedila skrbno prebrala 4-članska komisija, pod vodstvom strokovnega spremljevalca, pesnika Davida Bedrača.
OŠ Mozirje so literarno zastopali Iza Leskovšek, Jan Škruba, Sara Pungartnik Goličnik in Iztok Goltnik. Nagrajeno je bilo Izino razmišljanje z naslovom Verjamem. V vlogi povezovalca programa se je odlično znašel osmošolec Andrej Kumprej, glasbeno pa so srečanje popestrili Katja Brezovnik, Iza Leskovšek in Jaka Zlatinšek, ob koncu srečanja pa še slovenski glasbenik Zlatko.

DSC 0660

Dostopnost