Skoči na glavno vsebino

Hiter življenjski tempo nas pogosto prisili, da posežemo po hitrih obrokih, ki so velikokrat maščobni ali škrobni, obenem pa uživamo premalo tekočine, sadja in zelenjave. Tudi v šoli se zavedamo tega problema, zato smo v lanskem šolskem letu v okviru projekta Shema šolskega sadja uvedli sadni zajtrk in s tem učencem zagotovili zadostno količino sadja in zelenjave.

 

Letos želimo še korak naprej, zato bomo v šolskem letu 2012/13 na naši šoli uvedli novost, in sicer BREZMESNI PETEK. Po znanstvenih raziskavah ljudje prevečkrat posegamo po mesnih jedeh, ki posledično povzročajo bolezni srca, ožilja in prebavil. V preteklosti so ljudje uživali meso in mesne izdelke le ob posebnih priložnostih, danes pa nam prehrambna industrija omogoča dostop do vsega tega praktično vsakodnevno skozi celotno leto. Mesna hrana je v veliki meri vključena tudi v šolske jedilnike. Na šoli se trudimo učencem zagotoviti večjo raznovrstnost obrokov in s tem zmanjšati prekomerne vnose beljakovin in maščob ter jih ozaveščati o pomenu zdravega načina prehranjevanja, zato smo se odločili, da ob petkih na šolskem jedilniku ne bo mesa.

 

Blaž Podrižnik, vodja šolske prehrane

Dostopnost