Čeprav internet še ni prav zares del vsakdana drugošolcev, smo dopoldne namenili pogovoru o njem. Pogovarjali smo se o varnosti na internetu, o primernih vsebinah in kako ohraniti dobro počutje kljub uporabi interneta. Ker smo pri tem izpostavili tudi gibanje na prostem, smo seveda to tudi sami uresničili. Prelevili smo se v robote in drug pri drugem iskali navidezne gumbe za izklop (odklop od interneta in uporabe elektronskih naprav).
Učenci so nato v skupinah razmišljali o ohranjanju dobrega počutja na medmrežju.

Nekaj misli učencev, kaj so se naučili na tehniškem dnevu:
– Na internetu ne smemo objavljati karkoli.
– 2 uri pred spanjem ne smemo uporabljali telefona in igrati igric.
– Ne smemo jesti in gledat v zaslon.
– Ne delimo skrivnosti prijateljev na internetu.
– Televizijo lahko gledam le eno uro na dan.
– Moramo imeti gumb za izklop. 🙂

Učenci 2.b razreda z učiteljico Moniko Drev