Skoči na glavno vsebino

spletni_casopis_januar

Od 20. do 24. januarja je potekal Teden pisanja z roko 2020, ki ga organizira Društvo Radi pišemo z roko. V današnjem času je lastnoročno pisanje zamenjal računalnik. A nove raziskave kažejo, da možgani delujejo bolje pri pisanju na roko, saj se informacija v spominu ohranja dalj časa, poleg tega pa pri ljudeh spodbudi tudi več kreativnih zamisli. Zato je v tem tednu potekalo več aktivnosti, da bi nas spodbudili k pisanju, med drugim nas je obiskala tudi kaligrafinja Natalija Resnik. V tem tednu smo spoznali, da je naša pisava kot naši prstni odtisi, edinstvena. Nihče na svetu ne piše tako kot mi.

In kaj se je še dogajalo na naši šoli? Kar nekaj učilnic je samevalo. Četrtošolci so se udeležili projekta Naučimo se smučati na Golteh, petošolci so imeli plavalni teden v CŠOD Štrk na Ptuju, šestošolci so smučali na Kopah, sedmošolci pa so imeli naravoslovni teden v CŠOD Breženka v Fiesi.

Pa ne pozabite, da se je pričelo novo ocenjevalno obdobje!

Zala Paulina Brišnik

Dostopnost